Możliwe, że już niedługo - niejako przymusowe - stawianie na młodych piłkarzy wyjdzie Wiśle Kraków na dobre. Jak donoszą bowiem włoskie media, Juventus, Milan czy Napoli z uwagą obserwują postępy Aleksandra Buksy, młodego napastnika Białej Gwiazdy.

16-letni Buksa bardzo dobrze prezentował się w meczach towarzyskich przed ostatnią rundą, kiedy to strzelił trzy gole. Zagrał też kilka razy w LOTTO Ekstraklasie. Gra tak młodego zawodnika nie przeszła bez echa i chcą go u siebie włoscy giganci.

Mimo młodego wieku, napastnik dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi i ma około 188 centymetrów wzrostu. Biorąc pod uwagę wciąż bardzo trudną sytuację finansową Wisły, kto wie czy działacze klubu nie zdecydują się sprzedać właśnie Buksy czy Daniela Hoyo-Kowalskiego, który też zanotował kilka występów na poziomie polskiej ekstraklasy. 

***

Wygląda na to, że Carlitos pożegna się z Legią Warszawa wraz z końcem sezonu. Kilka miesięcy temu w mediach głośno było o transferze Hiszpana do MLS. Teraz kierunek ma być nieco bardziej egzotyczny.

Jak poinformował bowiem Mateusz Miga, napastnik ma konkretną ofertę z jednego z klubów z Bliskiego Wschody i jest zdecydowany, żeby ją zaakceptować. Po zakończeniu rozgrywek były zawodnik Wisły Kraków wybiera się nad Zatokę Perską, żeby zobaczyć miejsce, w jakim miałby grać.

Legia zapłaciła za snajpera 450 tysięcy euro. Biała Gwiazda zagwarantowała sobie jednak spory procent od przyszłego transferu, więc z pewnością szefowie klubu z Małopolski trzymają kciuki za potencjalne przenosiny byłego piłkarza.

Wiesz, do jakich klubów w letnim okienku trafili ci zawodnicy? Sprawdź swoją wiedzę!
1/10

Krystian Bielik w letnim okienku transferowym odszedł z Arsenalu do:

Derby County
Fulham
Southampton
AC Milan
Następne pytanie
Podziel się z innymi: