Boks i rodzaje zakładów bukmacherskich

Boks jest jedną z najstarszych dyscyplin sportowych, znaną już w starożytnej Grecji oraz Cesarstwie Rzymskim. Popularność walk na pięści do dziś utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, w związku z czym są one jedną z najchętniej typowanych dyscyplin.

W boksie jak w futbolu, czyli 1X2

Przeglądając oferty na boks u legalnych w Polsce bukmacherów (gra u innych grozi odpowiedzialnością prawną), na pierwszym planie znajdują się tradycyjne zakłady trzydrogowe 1X2, w których typujemy zwycięstwo jednego z pięściarzy lub wskazujemy na remis. Ten ostatni w tym sporcie zawsze opatrzony jest bardzo wysokim kursem z uwagi na to, że prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest o wiele mniejsze niż w innych popularnych dyscyplinach sportowych. Większość walk bokserskich ma też zdecydowanego faworyta z ewidentnie niskim kursem oraz tzw. underdoga opatrzonego sporo wyższym kursem, ale i dużym ryzykiem niepowodzenia.

Zakład na rundę lub grupę rund

W boksie faworyt zazwyczaj wygrywa, a kursy na jego zwycięstwo w zakładach typu 1X2 wzbudzają jedynie uśmiech politowania. W takich chwilach warto rozważyć obstawienie triumfu faworyzowanego pięściarza w konkretnej rundzie lub grupie rund. Wówczas po pierwsze ponosimy o wiele mniejsze ryzyko niż stawiając pieniądze na underdoga, a po drugie nasza ewentualna wygrana będzie zdecydowanie wyższa niż w standardowym zakładzie trzydrogowym na faworyta. Doświadczeni fani boksu preferują opcję z grupą rund, która daje perspektywę trochę mniejszego zarobku przy znacznie większym prawdopodobieństwie sukcesu.

Nokaut czy bez nokautu?

Analizując rekordy poszczególnych pięściarzy łatwo dostrzec, że część z nich zazwyczaj wygrywa pojedynki posyłając oponentów na deski, a część preferuje mozolne punktowanie rywali. W bokserskich zakładach bukmacherskich możemy obstawić czy nasz zawodnik triumfuje przez nokaut, czy też walka zakończy się jego zwycięstwem w innych okolicznościach. Tutaj podobnie jak w zakładzie na rundę lub liczbę rund możemy oczekiwać znacznie lepszych kursów przy nazwiskach faworytów niż w zakładach 1X2.

Walka na pełnym dystansie?

Każdy pojedynek bokserski jest zakontraktowany na określoną liczbę rund i w zależności od okoliczności może, ale nie musi tyle trwać. Od czasu do czasu zdarzają się starcia naprawdę wyrównanych pięściarzy, kiedy to wskazanie zwycięzcy jest niczym gra na loterii. Wtedy z pomocą przychodzi zakład, w którym nie musimy wskazywać zwycięzcy lub typować remisu, a stawiamy tylko na to czy pojedynek potrwa pełną liczbę zakontraktowanych rund, czy też może rozstrzygnięcie zapadnie przed czasem.

Poniżej lub powyżej określonej liczby rund

Inny sposób obstawiania u bukmachera boksu bez typowania zwycięzcy lub remisu to zakłady na to, że walka potrwa poniżej lub powyżej określonej liczby rund. Analizując starcia poszczególnych pięściarzy często da się dostrzec, że na pewnym etapie walki opadają oni z sił lub ruszają do bardziej zdecydowanego ataku. Wnioski wyciągnięte z takich analiz pozwalają oszacować jak długo może potrwać dany pojedynek, co zwiększa nasze szanse na wygraną bez konieczności wskazywania triumfatora.

To należy wiedzieć

Obstawiając boks pamiętaj, że w zakładach bukmacherskich uczestniczyć mogą tylko osoby pełnoletnie, a w trosce przed uzależnieniem od hazardu należy grać rozważnie, zachowując rozsądek w grze. Ogromną uwagę należy przyłożyć także do wyboru bukmachera, ponieważ jedynie gra u bukmacherów dysponujących polskim zezwoleniem nie narusza przepisów prawa i jest w pełni legalna. Więcej na ten temat dowiesz się na Legalni-Bukmacherzy-Online.pl. Obstawiając boks warto również nie polegać jedynie na intuicji i zawarcie każdego zakładu poprzeć dokładną analizą. Sprawdzonych informacji na temat pięściarstwa najlepiej szukać w serwisach takich jak np. Ringpolska.pl.

Podziel się z innymi: