Abdou Diallo został oficjalnie zawodnikiem Paris Saint-Germain. Borussia Dortmund otrzymała za swojego stopera 32 miliony euro. Francuski obrońca związał się z PSG 5-letnim kontraktem.

23-latek dopiero co rok temu dołączył do Borussii. Nie przeszkodziło mu to jednak w ponownej zmianie klubowych barw. Zespół z Signal Iduna Park realnie zarobi na Francuzie 4 milony euro, ponieważ przed startem poprzedniego sezonu Borussia zapłaciła za niego FSV Mainz 28 milionów euro.

W sezonie 2018/19 Abdou Diallo w barwach klubu z Dortmundu wystąpił w 38 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

***

Rafał Pietrzak nie będzie już reprezentował barw Białej Gwiazdy - taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie Wisły Kraków. 27-letni obrońca nie zdecydował się na przedłużenie umowy. Swoją karierę będzie kontynuował w zagranicznym klubie.

W ubiegłym sezonie Pietrzak był kluczową postacią drużyny prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. W Ekstraklasie na 37 kolejek zanotował aż 36 występów. Strzelił w nich 3 bramki i zanotował 5 asyst.

Już jakiś czas temu mówiło się o odejściu lewego obrońcy. Sam Pietrzak wspominał, że jeśli opuści Wisłę, to wyłącznie na rzecz zagranicznej drużyny. Wciąż jednak nie wiadomo w jakim kierunku uda się 2-krotny reprezentant Polski.

Podziel się z innymi: