Po zwolnieniu Gino Lettieriego, Korona Kielce szukała nowego trenera. W mediach pojawiły się nawet doniesienia o tym, że szkoleniowcem tej ekipy miałby zostać... Franciszek Smuda. Ostatecznie Koronę obejmie inny Polak.

Jak donosi bowiem Łukasz Grabowski z Przeglądu Sportowego, nowym szkoleniowcem ekipy z Kielc zostanie Mirosław Smyła. Jest to o tyle zaskakujący wybór, że w poprzednim sezonie Smyła prowadził Wigry Suwałki, które rzutem na taśmę utrzymały się na zapleczu ekstraklasy.

Wcześniej 50-latek trenował między innymi Odrę Opole czy Rozwój Katowice. W latach 2013-2015 prowadził z kolei Zagłębie Sosnowiec.

***

Wieczysta Kraków, której właścicielem jest Wojciech Kwiecień, szef aptek Słoneczna, dokonała kolejnego ciekawego transferu. Nowym bramkarzem tej ekipy został właśnie Michał Miśkiewicz.

Golkiper w poprzednim sezonie występował na poziomie ekstraklasy w Koronie Kielce. Wcześniej grał między innymi w Wiśle Kraków, a jako junior uczył się fachu w młodzieżowych zespołach słynnego Milanu.

Co ciekawe 30-latek w 2014 roku zadebiutował nawet w reprezentacji Polski. Rozegrał wtedy 90 minut w towarzyskim spotkaniu z Mołdawią, które Polacy wygrali 1:0 po golu Pawła Brożka.

W kadrze Wieczystej, której trenerem jest Przemysław Cecherz, znajduje się kilku piłkarzy z przeszłością w ekstraklasie. W ekipie z krakowskiej okręgówki grają między innymi Bartosz Iwan czy Piotr Madejski.

Podziel się z innymi: