Koniec dziesięciolecia to czas na wielkie podsumowania. Nie inaczej jest w świecie piłki nożnej. Znany statystyczny portal WhoScored.com opublikował najlepszą jedenastkę okresu od 2010 do 2019 roku! W zespole nie zabrakło miejsca dla reprezentanta Polski!

By być uwzględnianym w rankingu, należało w przeciągu ostatnich dziesięciu lat wystąpić w co najmniej 175 meczach angielskiej ekstraklasy. Pojawienie się w składzie nie było subiektywne, a opierało się oceny wystawiane na podstawie statystyk przez portal WhoScored.com.

Z oceną 6,89/10 w składzie znalazł się Łukasz Fabiański. Polski bramkarz grał w minionym dziesięcioleciu w barwach Arsenalu Londyn, Swansea City i West Hamu United. O ile w barwach Kanonierów jego występy były sporadyczny, o tyle w ekipie z Walii był niekwestionowaną gwiazdą.

Jako piłkarz Młotów również nie musi się martwić o miejsce w składzie. W tym sezonie pauzował nieco przez kontuzję biodra, ale po wyleczeniu urazu z powrotem wrócił do wyjściowej jedenastki. W dziewięciu spotkaniach zachował cztery czyste konta!

 

Podziel się z innymi: