Zdarzały się w XXI-wiecznej historii Ekstraklasy przypadki, w których ligę podbijało rodzeństwo. Przedstawiamy tych, którzy w tym wieku w parze uzbierali najwięcej spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

5. Adrian i Mieczysław Sikora

W tej parze zdecydowanie większy udział miał pierwszy z nich. Adrian Sikora na swoim koncie ma dwa Puchary Polski i tyle samo Pucharów Ligi. Jego młodszy brat Mieczysław w Ekstraklasie grał tylko cztery lata, w które uzbierał 27 występów. Razem mają ich 185!

4. Michał i Mateusz Mak

Nie brakuje pary bliźniaków, którzy przez wiele lat nie wyobrażali sobie rozłąki. Michał gra obecnie w Lechii Gdańsk, a Mateusz reprezentuje barwy pierwszoligowej Stali Mielec. Łącznie mają jednak już ponad 200 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce - na zakończenie 2019 roku było ich dokładnie 211!

3. Filip i Marcin Burkhardt

Filip całe życie był związany z polską ligą, gdy Marcin podróżował po Szwecji, Azerbejdżanie, Bułgarii i Norwegii. Mimo to, łącznie udało im się wskoczyć do czołowej piątki braci, którzy podbijali Ekstraklasę. Łącznie zgromadzili 271 spotkań - wiele wskazuje na to, że spadną z podium za braci Mak w przeciągu kilku lat!

2. Marco i Flavio Paixao

Choć w Ekstraklasie został już tylko Flavio, to Marco również przyczynił się znacząco do wspólnego dorobku. Portugalski duet występował w Śląsku Wrocław i Lechii Gdańsk - łącznie uzbierali 321 spotkań i niejednego gola!

1. Piotr i Paweł Brożek

Obaj występowali przez lata w polskiej lidze, obaj grali w reprezentacji Polski. Bracia Brożek są doskonale kojarzeni przez fanów Ekstraklasy - co więcej, mimo 36 wiosen na karku Paweł wciąż biega po boiskach w barwach Wisły Kraków. Przed rozpoczęciem 2020 roku, na ich wspólnym koncie było aż 661 meczów!

Podziel się z innymi: